Czeski Wieczór Kulturowy

Wspólnie z wolontariuszami EVS kontynuujemy kolejną edycję Wieczorów Kultowych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Startujemy z kolejnym w tym roku wieczorem, na który pragniemy Was serdecznie zaprosić, odbędzie się on 27/10/2015 (wtorek) w Sektorze 3 przy ul. Legnickiej 65.

Od godziny 17:00 przeniesiemy Was do Czech. Zaprezentujemy kraj, jego kulturę i zwyczaje przy tradycyjnej narodowej muzyce, filmach i poczęstunku.

Do zobaczenia! 🙂 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB – https://www.facebook.com/events/1710028645897502/

WIECZÓR KULTUROWY finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (Program Integracji i Edukacji Wielokulturowej we Wrocławiu 2015; www.wroclaw.pl), pt. „Kurs na różnorodność – budowanie i wzmacnianie międzykulturowych kompetencji Wrocławian – vol. 2” oraz programu Erasmus +(http://erasmusplus.org.pl/).

Działania rozpoczęły się w lutym i potrwają do końca grudnia 2015 roku. Najważniejszym celem naszego działania jest rozbudzanie wrażliwości międzykulturowej oraz przełamywanie stereotypów wobec przedstawicieli odmiennych kultur. Działania zaplanowane w projekcie to Wieczory Kulturowe – pozwalające na wzbogacenie wiedzy o wybranych krajach Europy i świata – oraz warsztaty „Wielokulturowość na co dzień” prowadzone we wrocławskich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i liceach.

Naszym głównym punktem odniesienia są kraje, z których pochodzą wolontariusze –m.in. Gruzja, Ukraina, Francja, Hiszpania, Włochy, Turcja.

czech cultural