Dzielmy się w Święta

~Święta w Semper Avanti

Wraz z początkiem grudnia w progi Semper Avanti zawitał świateczny nastrój i razem z dekoracjami rozgościl się na dobre w otaczającej nas przestrzeni. Przez cały miesiąc dzieliliśmy się między sobą zywczajami i tradycjami z różnych krańców Europy i co tydzień oglądaliśmy świąteczne filmy.

Zanim wpadliśmy w szał świątecznych zakupów (tak przy okazji to skarpetki nie są najlepszym pomysłem) i zanim spakowani ruszymy na święta do rodzinnych domów żeby ubrać choinkę, całe stowarzyszenie zebrało się, aby wspólnie celebrować nadchodzące święta.

Na wigilijnym stole prócz barszczu i pierogów z kapustą znalazły się smakołyki przygotowane przez członków, pracowników i wolontariuszy Semper Avanti. Prócz niebotycznej ilości cukru, przewidzieliśmy też wspólną, dobrą zabawę.

Po kilku krótkich przemowach i oficjalnej części mieliśmy czas na rozmowy ze sobą. Dzieliliśmy swoje doświadczenia zarówno z długiej jak i krótkiej współpracy z organizacją. W tak dużej grupie takie nieformalne spotkania są bardzo potrzebne i stwarzaja możliwość bliższego poznania. W tym roku była to o tyle niezwykła Wigilia, że dołączyli do niej także nasi współpracownicy z Azji.

Świąteczny czas spędzony razem był dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Odkryliśmy jak bardzo różnią się tradycje między naszymi krajami, ale także jak bardzo podobne wartości są dla nas ważne – rodzina, przyjaźń i spędzanie tego czasu z drugim człowiekiem.

Całe Semper Avanti życzy Wam Wesołych, spokojnych , ciepłych i rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiego dobra w Nowych Roku.