Inicjatywa lokalna w ramach projektu EYE

Na pomoc Pogorzelcom – inicjatywa lokalna

Artykuł na podstawie: http://24legnica.pl/zlotoryja-pomaga-pogorzelcom-i-robi-to-swietnie/#!prettyPhoto

20 października w Złotoryi odbyła się charytatywna akcja, w której zbierano pieniądze dla 66 mieszkańców Nowej Ziemi – ofiar pożaru sprzed miesiąca.

Odzew mieszkańców Złotoryi i okolicznych miejscowości zaskoczył wszystkich, choć nie jest to pierwsza taka akacja realizowana przez Nasze Rio, które wygrało konkurs na inicjatywę lokalną w ramach projektu „EYE” realizowanego przez Semper Avanti we współpracy z partnerami z Portugalii, Niemiec, Włoch, Rumunii, Węgier.

Do pomocy zgłosiło się wielu młodych ludzi. Kilkadziesiąt osób zbierało datki do puszek w całej Złotoryi. Centrum akcji był Rynek. Dziewczyny malowały dzieciom buźki i dmuchały baloniki. Załoga niezawodnej Fabryki Urodzin animowała zabawy. Stowarzyszenie Wilkołak wystawiło efektowną sztangę z beczek dla odważnych, którzy chcieliby za datek dla pogorzelców sprawdzić siłę swych mięśni. W tłumie kręcił się policyjny Komisarz Lew. Byli strażacy z wozami gaśniczymi,  sprzętem ratowniczym i pokazem udzielania pierwszej pomocy. Na rozłożonym pod Grzybkiem banerze Naszego Rio kilka układów zaprezentowały przeurocze i arcyzdolne dzieciaki ze Szkoły Tańca Nowoczesnego Wow. Zdjęcia robił Złotoryjski Klub Fotograficzny. A wieczorem w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji charytatywny koncert zagrały Żółta Febra, Radcurie, Dobra Dobra, Ad Hoc i Świnka Halinka.

Projekt składa się z trzech części:
– szkolenie dla liderów
– inicjatywa lokalna
– wymiana młodzieżowa (która odbędzie się w marcu 2017 roku).

Fotorelacja:
https://www.facebook.com/tomaszgilowskif/media_set?set=a.1415657188462994.1073741837.100000561792335&type=3

https://www.facebook.com/pg/bobowskafotografia/photos/?tab=album&album_id=641093289397701

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/zlotoryja/6440-na-froncie-pomocy-pogorzelcom-foto