W kogo zainwestujesz swój 1%?

Podobnie, jak co roku możesz osobiście zdecydować w co zainwestować jeden procent swojego podatku. Na co w tym roku zostanie przeznaczony 1% Semper Avanti?

Jeżeli zależy Ci na wsparciu w rozwoju konkretnego dziecka, któredzięki temu będzie coraz bardziej samodzielne i niezależne w rubryce cel szczegółowy wpisz rehabilitacja Karola Szuchty. Więcej informacji na temat Karola i jego historii możesz znalźć w zakładce i na stronie

Osoby, które chcą ułatwić młodzieży aktywną partycypację społeczną, poznanie mechanizmów i możliwości wynikających z ustroju demokratycznego, zapraszamy do wsparcia finansowania szkoleń dla członków Rad Młodzieżowych. Cel szczegółowy – demokracja.

Aby przekazać swój 1% wykonaj 3 proste kroki:

1% Semper Avanti
1% Semper Avanti

1. Wylicz ile podatku będziesz musiał zapłacić w tym roku.

2. W odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, zatytułowanych „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, wpisz:
– nazwę i numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1% podatku – SEMPER AVANTI, KRS:0000032523 oraz uzupełnij cel szczegółowy – rehabilitacja Karola Szuchty lub demokracja
– kwotę, którą chcesz przekazać – nie może ona być większa niż 1% podatku,który masz do zapłacenia urzędowi skarbowemu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

3. Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy. Pamiętaj, że 1% podatku możesz przekazać tylko w zeznaniu podatkowym złożonym w terminie i możesz wspomóc w ten sposób tylko jedną organizację.

Możesz przekazać 1% podatku Semper Avanti jeśli jesteś:
– podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych,
– podatnikiem opodatkowanym ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
– podatnikiem prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i
korzystającym z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Dodaj komentarz