Rumuński wieczór kulturowy – 18.11.2015

Wspólnie z wolontariuszami EVS kontynuujemy kolejną edycję Wieczorów Kultowych organizowanych przez Stowarzyszenie Semper Avanti.

Ruszamy z kolejnym w tym roku wieczorem, na który pragniemy Was serdecznie zaprosić. Odbędzie się on 18/11/2015 (środa) w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5.

Od godziny 19:00 przeniesiemy Was do pięknej Rumunii. Zaprezentujemy kraj, jego kulturę i zwyczaje przy tradycyjnej narodowej muzyce, filmach i poczęstunku. Do zobaczenia! 🙂 

Zapraszamy również do dołączenia do nas w wydarzeniu na Facebooku: Rumuński Wieczór Kulturowy

WIECZÓR KULTUROWY finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (Program Integracji i Edukacji Wielokulturowej we Wrocławiu 2015; www.wroclaw.pl), pt. „Kurs na różnorodność – budowanie i wzmacnianie międzykulturowych kompetencji Wrocławian – vol. 2” oraz programu Erasmus + (http://erasmusplus.org.pl/).

Działania rozpoczęły się w lutym i potrwają do końca grudnia 2015 roku. Najważniejszym celem naszego działania jest rozbudzanie wrażliwości międzykulturowej oraz przełamywanie stereotypów wobec przedstawicieli odmiennych kultur. Działania zaplanowane w projekcie to Wieczory Kulturowe – pozwalające na wzbogacenie wiedzy o wybranych krajach Europy i świata – oraz warsztaty „Wielokulturowość na co dzień” prowadzone we wrocławskich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i liceach.

Naszym głównym punktem odniesienia są kraje, z których pochodzą wolontariusze –m.in. Gruzja, Ukraina, Francja, Hiszpania, Włochy, Turcja.

romanian-poster