Semper Avanti na Brave Festival 2018!

13 lipca 2018 rozpoczyna się 12 już edycja Brave Festival. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku festiwal otrzyma wsparcie ze strony Semper Avanti oraz goszczonych przez nasze stowarzyszenie wolontariuszy.

Brave to nie festiwal o dziełach sztuki, ale o sztuce, dzięki której można ocalić i ochronić tysiące zapomnianych, porzuconych, osamotnionych kultur i ludzi. „Przeciw wypędzeniom z kultury” – hasło przewodnie festiwalu – doskonale oddaje jego istotę. Organizatorzy dbają o to, aby ich impreza była przede wszystkim okazją do dyskusji nad problemami społeczności zamieszkujących różne części globu. Również w tym roku niezwykli artyści opowiedzą publiczności o różnych powodach marginalizacji – politycznych, ekonomicznych i obyczajowych. Walka, podejmowana każdego dnia przez społeczności kultywujące swoją kulturę, w czasie festiwalu staje się również udziałem publiczności.

Ponieważ idea leżąca u podstaw festiwalu pozostaje bliska naszym celom statutowym, z przyjemnością postanowiliśmy zaangażować się związane z nim działania. Nasi wolontariusze przygotują warsztaty dla wolontariuszy Bravea, które będą miały pomóc tym ostatnim w pracy z zagranicznymi artystami. Weźmiemy również udział w aktywnościach realizowanych w ramach projektu Brave Kids, którego zwieńczeniem będzie wielki spektakl finałowy w Hali Stulecia (8 lipca 2018, godzina 17:00).

W imieniu naszym oraz organizatorów, serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Brave Festival!

Brave Festival

Brave Kids