Turecki wieczór kulturowy – 19.03.2015

Wspólnie z wolontariuszami EVS rozpoczęliśmy kolejną edycję Wieczorów Kultowych organizowanych przez Semper Avanti.

Drugi w tym roku wieczór, na który pragniemy Was serdecznie zaprosić, odbędzie się 19/03/2015 (najbliższy czwartek) w Info-punkcie Nadodrze, na Łokietka 5. Od godziny 18:00 przedstawimy prezentację kraju, degustację potraw, zdjęcia.

Do zobaczenia już w czwartek

 

 

Naszym partnerem jest również – Fundacja Dom Pokoju

Fundacja Dom Pokoju – Facebook Fanpage
www.dompokoju.org

 

WIECZÓR KULTUROWY finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (Program Integracji i Edukacji Wielokulturowej we Wrocławiu 2015; www.wroclaw.pl), pt. „Kurs na różnorodność – budowanie i wzmacnianie międzykulturowych kompetencji Wrocławian – vol. 2” oraz programu Erasmus + (http://erasmusplus.org.pl/).

Działania rozpoczęły się w lutym i potrwają do końca grudnia 2015 roku. Najważniejszym celem naszego działania jest rozbudzanie wrażliwości międzykulturowej oraz przełamywanie stereotypów wobec przedstawicieli odmiennych kultur. Działania zaplanowane w projekcie to Wieczory Kulturowe – pozwalające na wzbogacenie wiedzy o wybranych krajach Europy i świata – oraz warsztaty „Wielokulturowość na co dzień” prowadzone we wrocławskich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i liceach.

Naszym głównym punktem odniesienia są kraje, z których pochodzą wolontariusze – m.in. Gruzja, Ukraina, Francja, Hiszpania, Włochy, Turcja.

Wieczór Turecki