Wieczór Kulturowy – Niemcy

Wspólnie z wolontariuszami EVS kontynuujemy kolejną edycję Wieczorów Kultowych organizowanych przez Stowarzyszenie Semper Avanti.

Ruszamy z trzecim w tym roku wieczorem, na który pragniemy Was serdecznie zaprosić. Odbędzie się on 06/05/2016 (piątek) w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5.

Od godziny 19:00 startujemy z prezentacją kraju, jego kultury i zwyczajów przy tradycyjnej narodowej muzyce, filmach i poczęstunku. Gwarantujemy dobrą zabawę!

Zapraszamy również do dołączenia do nas w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1774646876099449/


Do zobaczenia! 🙂

germany14

WIECZÓR KULTUROWY finansowany jest ze środków Gminy Wrocław (Program Integracji i Edukacji Wielokulturowej we Wrocławiu 2016; www.wroclaw.pl), pt. „Kurs na różnorodność – budowanie i wzmacnianie międzykulturowych kompetencji Wrocławian – vol. 3” oraz programu Erasmus +(http://erasmusplus.org.pl/).

Działania rozpoczęły się w marcu i potrwają do końca grudnia 2016 roku. Najważniejszym celem naszego działania jest rozbudzanie wrażliwości międzykulturowej oraz przełamywanie stereotypów wobec przedstawicieli odmiennych kultur. Działania zaplanowane w projekcie to Wieczory Kulturowe – pozwalające na wzbogacenie wiedzy o wybranych krajach Europy i świata – oraz konkurs z różnorodności kulturowej „MOZAIKA” prowadzony we wrocławskich szkołach podstawowych.

Naszym głównym punktem odniesienia są kraje, z których pochodzą wolontariusze –m.in. Turcja, Wyspy Zielonego Przylądka, Azerbejdżan, Palestyna, Gruzja, Armenia, Włochy, Francja.