World Cup Volunteers 2018

Projekt pt. „World Cup Volunteers” został realizowany w ramach programu Erasmus+ w dniach 26 czerwca- 11 lipca 2018 r.  w miejscowości Castelfranco Emilia we Włoszech. Poniżej prezentujemy wspomnienia uczestników:

Gosia: 

Wolontariat ,,World Camp Volunteers” we Włoszech zdecydowanie należy do jednych z moich najbardziej udanych projektów. W trakcie 2 tygodniowego pobytu mogłam w zauważalnie dużym stopniu udoskonalić swoje umiejętności językowe, jak i poznać wspaniałych ludzi z przeróżnych zakątków Europy.  Ludzi  otwartych, pełnych motywacji i energii do wspólnych działań!  Szczerze przyznaję, że w takiej atmosferze każde podejmowane zadanie było samą przyjemnością. Zdecydowanie był to także czas poszerzenia umiejętności pracy  zespołowej oraz dyskusji na przeróżnego rodzaju tematy, dotyczące różnic społeczno- kulturowych. W trakcie naszych działań ,, myśl,, stanowiła olbrzymie znaczenie.Żaden pomysł nie był głupi, zbyt prosty, banalny.  Dzięki temu zjawisku komunikatywność zyskiwała na sile, a ludzie wręcz chcieli się integrować

Niewątpliwie wzięcie udziału w projekcie World Camp Volunteers było niezapomnianą przygodą. Dnie przepełnione poznawaniem nowych tradycji jak jak i samej kultury poszczególnych narodowość, nawiązanie przyjaźni jakie przetrwały do dziś to niesamowity czas!

Tobiasz:

 Był to mój pierwszy międzynarodowy projekt, który zapamiętam do końca życia. Podczas projekt przeżyłem niesamowite przygody takie jak wbiegnięcie w ostatniej chwili do pociągu w Wenecji, wieczór interkulturalny na którym przygotowaliśmy typowe polskie wesele, praca w barze Campi oraz koncerty na których było bardzo dużo ludzi i świetnie się bawiliśmy. Projekt nauczył mnie współpracy w międzynarodowym zespole, poszerzył moją wiedzę odnośnie krajów europejskich oraz sprawił, że przestałem wstydzić się używać języka angielskiego. Z ręka na sercu mogę powiedzieć, że te 16 dni które spędziłem we Włoszech były najlepszym okresem w moim życiu i każdemu mogę polecić taką przygodę. Projekt we Włoszech tak mnie zainspirował, że obecnie przebywam na long EVS w Finlandii.

Danuta:

Projekt World Cup Volunteers polegał na pomocy w przygotowaniach sportowego festiwalu antyrasistowskiego, który skupiał się wokół radości z gry, a nie jej wyniku. Była nas 30tka wolontariuszy z 8 krajów, dzięki czemu mogliśmy poznać obce kultury. Na miejscu zajmowaliśmy się pomocą w przygotowywaniu posiłków oraz budowaniu infrastruktury festiwalu – rozkładanie namiotów, umiejscawianie informacji,(…). W czasie pobytu mieliśmy dużo czasu, aby poznać się nawzajem oraz odpoczywać w cieniu drzewa.

Mikołaj:

Wyjazd do Włoch był niesamowity, poznałem wiele osób z różnych krajów. Zapoznałem się z różnymi kulturami i poprawiłem swoje umiejętnosci komunikacyjne w obcym języku.
Pierwsze dni polegały na zapoznaniu się z schematem pracy wolontariusza.
Praca podczas eventu „Mondiali Antirazisti” nie była na tyle wymagająca, abym nie mógł pracować z urazami łokci (duży plus). W trakcie eventu praca dla wolontariuszy została przydzielona na stanowiska statyczne. Mielismy sporo czasu wolnego. Pracowite popołudnia i cudowne noce spędzone z wspaniałymi ludźmi dostarczyły mi wiele miłych wspomnień. To był udany wyjazd.

Weronika: 

Cały projekt zakończył się pomyślnie. Przywożę ze sobą wiele wspomnień, nowych znajomości i ogrom wiedzy. Zdałam sobie sprawę z tego, dla jak wielu osób sport jest „lekiem na całe zło”. Miałam możliwość poznać i skonfrontować ze swoimi niezliczoną liczbę poglądów i spojrzeń na rzeczywistość.  Wierzę, że znajomości nawiązane na projekcie będą przydatne przez wiele lat. (…) Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, znowu będę mogła wziąć udział w projekcie międzynarodowym, bo zobaczyłam na własne oczy, jak wielką życiową szansę dają młodzieży z Europy.