I edycja projektu „Polsko Niemieckiego konsorcjum praktyk zawodowych” dobiegła końca

I edycja projektu „Polsko Niemieckiego konsorcjum praktyk zawodowych” dobiegła końca.

Czekamy na więcej.

Podczas ostatnich dwóch lat wysłaliśmy 79 uczniów szkół kształcenia zawodowego na praktyki w Niemczech. Konsorcjum koordynowane przez Semper Avanti zorganizowało mobilności edukacyjne dla uczniów z następujących szkół: Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera, Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławiec, Zespół Szkół mechanicznych im. M.Kopernika w Śwnidnicy, Zespół Szkół Techniczncyh „Mechanik” w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie, Zespołu  szkół Gastronomicznych we  Wrocławiu Centrum kształcenia zawodwego i ustawicznego z Jawora.

 

Konsorcjum zostało założone we Wrocławiu z inicjatywy Polskich i Niemieckich przedstawicieli systemu oświaty. W skład konsorcjum weszło 9 szkół Polskich i 8 Niemieckich. Głównym celem konsorcjum była wymiana doświadczeń oraz doskonalenie kształcenia zawodowego poprzez zagraniczne projekty, w tym mobilności uczniów i kadry, spotkania partnerskie oraz konferencje.

Podczas pobytu na projekcie uczestnicy pracowali w niemieckich przedsiębiorstwach, tym samym mając okazję zobaczyć jak wygląda praktyczna nauka zawodu w innym kraju.